VIDEO Kakva drama: Svjetski prvaci ispali u infarktnoj završnici!

Nogometaši Italije, aktualni svjetski prvaci, poražavajuće su završili s nastupom na SP-u...

Iako im je s obzirom na rezultat druge utakmice 3. kola skupine F (Paragvaj - Novi Zeland 0-0) odgovarao i remi protiv Slovaka, ostali su daleko od 'zlatnog boda'. Slovačka je pobijedila 3-2 i tako se, posve iznenađujuće iz drugog plana, plasirala u osminu finala. S njima tamo putuje i prvoplasirani Paragvaj.

Tragično za Talijane izgleda sve, pa tako i pogled na ljestvicu. Nikoga nisu pobijedili, te su se smjestili na posljednjem mjestu, čak i iza Novog Zelanda.

Dramatično je bilo cijelo drugo poluvrijeme na Ellis Parku u Johannesburgu. U njega je Italija zakoračila s minusom od 1-0. Autor prvog pogotka bio je Vittek koji je odlično zamahnuo u 25. minuti s vrha šesnaesterca, a talijanski vratar Marchetti je ostao malo kratak u intervenciji.

Pogledajte sažetak utakmice

Situacija je za Talijane postala potpuno zamršena u 73. minuti kada je 28-godišnji Vittek opet bio strijelac. Na asistenciju Hamšika je utrčao na prvu stativu i pogodio bliži kut za 2-0. I tada je krenula apsolutna drama.

Talijani su smanjili u 81. minuti. Sjajni dupli pas su izveli Quagliarella i Iaquinta, a udarac Quagliarelle je slovački vratar Mucha odbio samo na nogu Di Natalea. U 86. minuti je Italija 'izjednačila' pogotkom Quagliarelle, no pomoćni sudac je podignuo zastavicu zbog zaleđa.

Dok su sve oči bile uprte prema slovačkom 16-ercu, na drugoj strani je poentirao Kopunek, koji je u igru ušao tek koju minutu prije toga.

Niti taj šok nije Talijane slomio, pa je sjajnim pogotkom s 25 metara Quagliarella smanjio na 3-2 u drugoj minuti sudačke nadoknade. I što je nevjerojatno, imala je Italija šansu za 3-3 i prolaz, no u četvrtoj minuti nadoknade je Pepe traljavo pokupio ubačaj na drugoj stativi i time je propala zadnja talijanska nada za drugi krug.

U toj utakmici je bilo svega i svačega, a u drugom ogledu skupine - bonaca. Paragvaj je mudro čuvao svoju mrežu i pospano napadao, dok je Novi Zeland jednostavno bio nemoćan, makar im je moguća pobjeda otvarala vrata senzacionalnog drugog kruga. No, u 90 minuta Novozelanđani nisu niti jednom pucali u okvir paragvajskih vratiju.

Svjetsko nogometno prvenstvo, skupina F, 3. kolo:

Slovačka - Italija 3-2 (Vittek 25, 73, Kopunek 89 / Di Natale 81, Quagliarella 90+2)

Paragvaj - Novi Zeland 0-0

Redoslijed: 1. Paragvaj 5, 2. Slovačka 4, 3. Novi Zeland 3, 4. Italija 2.