VIDEO Kakva ludnica: Sjajni Donovan spasio SAD u zadnjoj minuti!

Nogometne reprezentacije Engleske i Sjedinjenih Američkih Država izborile su plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva u Južnoj Africi iz skupine C...

Utakmica SAD-a i Alžira bila je posve otvorena od samog početka, pa je tako već u 6. minuti Rafik Djebbour pogodio vratnicu s nekih 11 metara, dok je SAD uzvratio u 20. minuti kada je Herculez Gomez promašio 'mrtvu' priliku, kao i u 37. kada je Jozy Altidore pucao nebu pod oblake iz neposredne blizine.

Prema stopostotnim prilikama već je prvo poluvrijeme moglo završiti 2-2, ali na odmor se otišlo bez golova, da bi u nastavku Amerikanci bili puno bolja momčad. Od silnih promašaja istaknimo tek vratnicu Clinta Dempseyja u 59. minuti. Trenutak odluke zbio se, kako je već spomenuto, u prvoj minuti nadoknade, kada je napadač Los Angeles Galaxyja dobro pratio udarac Jozyja Altidorea iz akcije koju je inicirao sam. Nakon što Handanovič nije uspio ukrotiti loptu, lijepo je natrčao i neometan zatresao mrežu.

Pogledajte sažetak utakmice

Bio je to gol koji je Amerikancima donio ne samo plasman dalje, već i prvo mjesto u skupini ispred Engleza. Unatoč jednakom broju bodova (5) i gol-razlici (+1), Amerikanci su postigli više golova od Engleza (4-2) i stoga su bolje pozicionirani.

>> Engleska u osmini finala, Slovenija ispala u 91. minuti!

Donovanu je to 44 gol za reprezentaciju SAD-a u 126. nastupu. Već je otprije najbolji strijelac u povijesti američke nogometne reprezentacije.