Južna Koreja nakon drame s Argentinom do osmine finala!

Grci nisu uspjeli iskoristiti igranje šarolikog Maradoninog sastava.

Argentina i Južna Koreja prošli su u osminu finala iz skupine B. I dok je Argentince prije zadnjeg kola iz tog kruga izbacivala samo nemoguća matematika, Južna Koreja je svoj prolaz osigurala pobjedom protiv Nigerije 2:1. Nigerija je došla do vodstva u 12. minuti, a strijelac je bio Kalu Uche nakon asistencije Odiaha. Veznjak Almerije je postigao gol i protiv Grčke postavši prvi nigerijski nogometaš koji je na svjetskim prvenstvima zabio gol u dvije uzastopne utakmice.

Nigerija je imala odličnu priliku i u 30. minuti, no Jung Sung-ryong je sjajno reagirao na udarac Obasija. Osam minuta kasnije Koreja je izjednačila golom Lee Jung-sooa. Branič Kashima Antlers također je zabio gol protiv Grka, postavši tek treći Koreanac koji je zabio dva gola na jednom prvenstvu. Prije njega to je uspjelo Hong Myung-Bou (1994) i Ahn Jung-Hwnau (2002). Samo dvije minuta kasnije Yeom Ki-hun je sjajno pucao iz slobodnog udarca, no nigerijski vratar Enyeama je odlično reagirao.

Na otvaranju drugog poluvremena Koreja je povela 2:1 golom Park Chu-younga iz slobodnog udarca. U nastavku utakmice prilike su se redale na obje strane, a Nigerija je u 69. minuti stigla do izjednačenja iz jedanaesterca kojeg je realizirao Yakubu. Kako je u tom trenucima Argentina povela protiv Grčke, Nigerijci su krenuli na sve ili ništa jer im je pobjeda donosila drugi krug. Najbolje prilike imali su Martins i Obinna no obojica su loše reagirala i rezultat se više nije mijenjao.

Argentina je protiv Grčke istrčala bez nekoliko standardnih prvotimaca, no svejedno su bili bolja momčad od naših suparnika u predstojećim europskim kvalifikacijama. Prvu prigodu stvorili su Argentinci, kada je u 18. minuti Sergio Aguero uspio prodrijeti u kazneni prostor i sa 14 metara iskosa pucao, ali grčki vratar je odbio u korner. Nakon kornera još jedan lijepi potez, argentinski veznjak Veron puca sa 30 metara pod samu gredu grčkog gola, ali vratar Tzorvas opet spašava.

Još jedna prilika za Aguera u 31. minuti, kada je iz pucao iz neposredne blizine, ali grčki branič je uspio blokirati.

U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena još dvije izgledne prilike za Argentinu, jedna za drugom. Prvo je pucao Maxi Rodriguez, a potom Messi, ali grčki vratar dobro brani.

Pogledajte sažetak utakmice

Na početku drugog dijela, u 48. minuti, Argentinci su ležernom igrom u obrani, odnosno greškom Demichelisa pružili šansu Grcima da dođu do vodstva, ali Samarasov udarac iz blizine završio je pored vratiju.

Nakon kornera u 69. minuti za Argentinu Bolatti sa šest metara puca izravno u grčkog vratara. Osam minuta kasnije Argentina ipak dolazi u vodstvo, a pogodak je postignut nakon kornera. U gužvi se je najbolje snašao Demichelis .

Pred kraj susreta Messi dva puta pogađa vratnicu, u 86. i 89. minuti, ali u drugom slučaju Martin Palermo se je našao na pravom mjestu i pospremio je loptu u mrežu za pobjedu "gauča" 2-0. (I.K./Hina)