Heinze glavom donio tri boda 'Gučosima' protiv Nigerije!

Nakon kompletiranog 1. kola skupine B na Svjetskom nogometnom prvenstvu na jugu Afrike, reprezentacije Argentine i Južne Koreje imaju po tri boda...

Nakon južnokorejskih 2-0 protiv Grčke, Argentina je pobijedila Nigeriju 1-0 na Ellis Park stadionu u Johannesburgu. Pobjednik je odlučen već u 6. minuti ogleda kada je Gabriel Heinze, u padu s deset metara, glavom zapečatio loptu pod gredu fantastičnog vratara Nigerije Enyeame.

Dotični zasluženo može ponijeti epitet igrača utakmice, jer je on najveći krivac što je favorizirana Argentina pobijedila minimalnim rezultatom. Objektivno, popularni "gaučosi" su morali ovu utakmicu dobiti s tri-četiri pogotka razlike, a najviše se ispromašivao najbolji svjetski nogometaš Lionel Messi.

Zadnjih dana se pojavila dvojba koliko je Messi fizički spreman za Mundijal, no njegova igra je dokazala da nije izgubio niti malo na svojoj ubojitosti. Driblao je, asistirao i sudjelovao u gotovo svim konkretnim akcijama Argentine. Jedino nije imao sreće u završnici.

U prvom je dijelu Messi imao dva sjajna pokušaja, dva udarca s petnaestak metara, ali je vratar Nigerije oba puta, vršcima prstiju, priječio put lopti prema mreži. Uz Messija dvije lijepe šanse je u prvih 45 minuta propustio i Gonzalo Higuain. Posebno je teško bilo promašiti šansu u 3. minuti kada mu je Messi asistirao, a Higuain je s dva metra poslao loptu kraj stative.

Argentina je posve diktirala tempo utakmice. U prvom poluvremenu su imali mnogo više šansi nego li u nastavku kada su se više orijentirali na čuvanje lopte.

Kombinirali su Messi, Tevez, Higuain, kasnije i igrači s klupe Milito i Maxi Rodriguez, no do novog pogotka nisu došli. I u nastavku je Messi imao dvije šanse, no i tada je vratar Enyeama izašao kao pobjednik.

Nigerija je najbolju priliku imala u 82. minuti u kojoj je Uche pucao s desetak metara, ali je lopta preletjela preko grede argentinskih vratiju.

Sve golove sa SP možete pogledati OVDJE.