Argentina je s uvjerljivih 4:1 svladala Južnu Koreju u 2. kolu skupine B.

Na Soccer City stadionu u Johannesburgu Argentina je pobijedila Južnu Koreju 4-1 (2. kolo skupine B), čime je nakon slavlja protiv Nigerije 1-0 nadogradila nova tri boda pri očigledno laganom plasmanu u drugi krug Svjetskog prvenstva.

Kao i protiv Nigerije tako su i ovom zgodom igrači Argentine demonstrirali nogomet sjajnih tehničkih mogućnosti, ali su bili i daleko efikasniji pred suparničkim šesnaestercom. Najviše se istaknuo napadač Reala Gonzalo Higuain koji je postigao tri od četiri argentinska gola, te je s tri pogotka zasjeo na prvo mjesto ljestvice strijelaca Mundijala. Ukupno je tijekom ovog ogleda Higuain čak šest puta opalio u okvir suparničkih vratiju.

Dva je puta Higuain pogodio glavom, dok je jednom samo obavio čin zabijanja lopte u mrežu nakon što je doslovno sve učinio Lionel Messi. Tada, u 77. minuti, Messi je prošao lijevom stranom. Prvi je njegov udarac obranio nogom korejski vratar Sung Jung. Messi je odmah opalio još jednom, a lopta se od vratnice odbila do Higuaina kojem je bilo lako zabiti za tadašnjih 3-1.

Messi je odigrao vrlo dobro još jednu utakmicu, ali ju opet nije začinio pogotkom. No, nekoliko briljantnih driblinga i fantastično snalaženje s očigledno teško primirljivom Jabulani loptom, opet su mogli oduševiti.

Pogledajte sažetak utakmice

Uz trostrukog strijelca Higuaina mrežu Južne Koreje je načeo njihov igrač, autogol je postigao Chu Yong Park u 16. minuti.

Kod pogotka Južne Koreje (Chung Yong Lee) grdno je, pak, pogriješio argentinski obrambeni igrač Demichelis nonšalanto reagiravši u samom smiraju prvog dijela.

Podsjetimo da su ova dva suparnika zadnji put na SP-u igrali 1986. godine kada je Argentina u Meksiku, predvođena Diegom Maradonom na travnjaku, pobijedila 3-1. Tada je zadnji put Argentina i osvojila naslov prvaka svijeta.

Spomenimo i da se tijekom utakmice ozlijedio standardni igrač Argentine, član obrane Walter Samuel.

U popodnevnim satima će drugu utakmicu skupine B igrati Nigerija i Grčka.