Čile je stigao do druge pobjede na SP-u pobijedivši Švicarce s 1-0...

Jedini je gol na utakmici postigao 26-godišnji veznjak moskovskog CSKA-a Mark Gonzalez u 75. minuti. Zabio je glavom na asistenciju napadača Colo Cola Estebana Paredesa, koji je utrčao u prostor na jednu dubinsku loptu suigrača s nekoliko centimetara zaleđa.

Prije toga, u 31. minuti utakmice, sudac iz Saudijske Arabije Khalil Al Ghamdi pokazao je crveni karton švicarskom Kosovaru Valonu Behramiju, kako je procijenio, zbog udaranja rukom suparničkog igrača u lice, iako Behrani nije bio naročito oštar. Veznjak Boce Juniors na čileanskoj strani Gary Medel možda je čak bio i nešto oštriji u identičnom prekršaju u 61. minuti, ali je prošao samo sa žutim kartonom.

Sve skupa rezultiralo je porazom Švicaraca u izjednačenoj utakmici, u kojoj su Čileanci ipak napadali i riskirali više. To ih je dovelo do druge uzastopne pobjede na Svjetskom prvenstvu prvi put nakon 1962. godine, kada su organizirali Mundijal i osvojili brončanu medalju.

Pogledajte sažetak utakmice

Pobjeda ih svejedno niti približno ne čini sigurnima kad je prolaz u osminu finala u pitanju. Izgube li igrači Marcela Bielse od Španjoaca u posljednjem kolu, a Švicarci dobiju Honduras, uz očekivanu večerašnju pobjedu Španjolaca nad Hondurašanima, slaba gol-razlika (sada samo 2-0), mogla bi se okrenuti protiv Čileanaca u krugu triju reprezentacija sa po šest bodova.

Švicarci su pak, premda poraženi, u ovoj utakmici oborili vrijedan rekord nadmašivši Talijane po neprekinutom razdoblju bez primljenog pogotka na Svjetskim prvenstvima. Došli su puleni Ottmara Hitzfelda do brojke od 559 minuta bez primljenog gola na Mundijalu prestigavši tako Azzurre koji vezano na Svjetskim prvenstvima 1986. i 1990. godine gol nisu primili 529 minuta.

Švicarska serija traje još od Svjetskog prvenstva iz Sjedinjenih Država 1994. godine, a posebno je zanimljivo da momčad Kobija Kühna nije primila niti jedan gol iz igre tijekom SP-a u Njemačkoj prije četiri godine. U osmini finala Švicarci su ispali od Ukrajine nakon raspucavanja penala u utakmici bez golova.