Euforija u Gani: 'Učinili smo svakog Afrikanca ponosnim!'

San o prvom afričkom osvajaču svjetskog nogometnog prvenstva još uvijek živi, zahvaljujući Gani...

Asamoah Gyan, napadač reprezentacije Gane i strijelac odlučujućeg pogotka u pobjedi 'crnih zvijezda' protiv SAD-a u produžetku s 2-1 u osmini finala Svjetskog prvenstva, blistao je od sreće zbog vlastitog i momčadskog učinka...

'Ja sam najsretniji čovjek na svijetu. Bog je htio da na ovome prvenstvu ja budem jedan od najboljih igrača,' pričao je 24-godišnji igrač francuskog Rennesa, koji je svojim odličnim pogotkom osigurao Gani pobjedu protiv Amerikanaca i nastup u četvrtfinalu protiv Urugvaja.

Gana je povela već u 5. minuti golom Boatenga, ali su se Amerikanci vratili u igru pogotkom svog najboljeg strijelca u povijesti Landona Donovana iz kaznenog udarca u 62. minuti. Bio je to njegov treći gol na ovome prvenstvu, petu ukupno na svjetskim prvenstvima, te 45. ukupno u dresu američke reprezentacije.

No, Gyan je svojim pogotkom u produžetku, također njegovim trećim ukupno na smotri u Južnoj Africi, osigurao Gani status tek treće afričke reprezentacije u povijesti koja se plasirala u četvrtfinale svjetskog prvenstva.

'Učinili smo svakoga u Africi ponosnim. Ne samo naše sunarodnjake u Gani, već i sve Afrikance,' konstatirao je Gyan.

S druge strane, veliko razočaranje...

'Ponovno smo rano primili pogodak. Uspjeli smo izjednačiti, a nakon toga smo imali neke šanse i za pobjedu. No, kada smo u produžetku opet rano primili pogodak, više nismo imali snage za novi povratak. Previeš smo energije utrošili ranije u utakmici,' ocijenio je američki izbornik Bob Bradley.