VIDEO Domaćin doživio krah: Urugvaj razbio Južnu Afriku!

Domaćin SP-a na pragu je ispadanja nakon poraza od Urugvaja 0-3 u drugom kolu skupine A...

SP se ne razvija dobro za domaćine. Nakon remija na otvaranju protiv Meksika, Južna Afrika u drugom kolu zabilježila je poraz u sudaru s Urugvajem i na pragu je ispadanja već u prvoj fazi, što se niti jednom domaćinu nije dogodilo u povijesti.

Moćni Urugvaj predvođen Forlanom i Suarezom nije imao milosti. Dominirao je tijekom cijele utakmice, a fantastični udarac Diega Forlana u 27. minuti donio je prednost Južnoamerikancima, koju su sigurno čuvali do kraja utakmice. U 80. minuti Urugvaj je povećao prednost iz penala. Izborio ga je Suarez, a pritom je golman Khune dobio crveni karton. U 2:0 ga je pretvorio Diego Forlan i tako postao prvi igrač na SP-u koji je zabio dva gola na natjecanju. Pobjedu je potvrdio Alvaro Pereira golom glavom u sudačkoj nadoknadi, na asistenciju Suareza.

Pogledajte sažetak utakmice

Urugvaj je ovim trijumfom postao prva južnoamerička momčad koja je u prvom krugu natjecanja uspjela pobijediti domaćina prvenstva. O njegovoj dominaciji u Pretoriji dovoljno govori podatak da je uputio 19 udaraca na gol, od čega šest unutar okvira. JAR je, s druge strane, deset puta (samo tri unutar okvira gola) pucao prema Fernandu Musleri, koji je danas proslavio 24. rođendan.

Urugvaj se sada s 4 boda nalazi na vodećem mjestu na ljestvici skupine A i ima veliku priliku proći u osminu finala, dok Južna Afrika s bodom mora u zadnjoj utakmici protiv Francuske tražiti pobjedu, a pitanje je hoće li joj i ona biti dovoljna za prolaz dalje...

Meksiko i Francuska svoju utakmicu drugog kola igraju u četvrtak u 20:30.