Danska se pobjedom i s tri boda izjednačila s Japanom na drugom mjestu ljestvice.

U posve otvorenom dvoboju igranom na Loftus Versfeld stadionu u Pretoriji prilike su se slijevale na obje strane od samoga početka, a poveo je Kamerun u 10. minuti golom kapetana i njihovog najboljeg igrača Samuela Eto'a.

Veliku pogrešku u obrani na rubu vlastitog kaznenog prostora napravio je Christian Poulsen i njegovo je dodavanje presjekao Pierre Webo. Ubacio je potom napadač Mallorce u kazneni prostor i ondje pronašao Eto'a, a ovome nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu.

Pogledajte sažetak utakmice

Na 1-1 poravnao je Nicklas Bendtner u 33. minuti nakon sjajne akcije Dennisa Rommedahla, koji je munjevito prošao po desnoj strani, te je potom ubacio na rub peterca gdje je napadač Arsenala postavio nogu i zakucao loptu u mrežu.

Obje su se momčadi pošteno ispromašivale u 42. i 43. minuti kada je za Dansku priliku promašio Jon Dahl Tomasson, dok je s druge strane za Kamerun Eto'o pogodio lijevu vratnicu, dok je Achille Emana u mrtvoj prilici pucao ravno u vratara Thomasa Sørensena.

U nastavku se igralo istim ritmom kao u prvom dijelu, a jedini je gol, ujedno i odlučujući postigao krilni igrač Ajaxa Dennis Rommedahl. Prošao je Rommedahl s desne strane, ušao u kazneni prostor s s ljevicom iskosa s desne strane s nekih 11 metara pronašao suprotni donji kut vratara Souleymanoua Hamidoua.

Do kraja utakmice imao je Kamerun nekoliko prilika za poravnanje, kao i Danska za uvjerljiviju pobjedu, ali se rezultat nije mijenjao.

Danska je pobjedom ostala u igri za plasman u drugi krug natjecanja, te sada ima jednak broj bodova kao i drugoplasirani Japan, dok je Kamerun izgubio sve šanse za plasman dalje.

U posljednjem će kolu skupine Danska i Japan izravno odlučiti o plasmanu dalje, s time da Danska zbog lošije gol razlike mora pobijediti Japan. Nizozemska, koja je već osigurala prolaz u drugi krug, snage će omjeriti s otpisanim Kamerunom.