Anelka Domenechu: J*** se, prljavi k***** sine!

Napadač francuske nogometne reprezentacije Nicolas Anelka teškim je uvredama napao izbornika Raymonda Domenecha u poluvremenu utakmice protiv Meksika, zbog čega u nastavku više nije igrao...

Otkrio je to francuskom dnevniku L'Equipeu neimenovani izvor koji je prepričao što se događalo u svlačionici stadiona Peter Mokaba u Polokwaneu gdje se igrala utakmica 2. kola skupine A.

Nakon što je prvo poluvrijeme završilo rezultatom 0-0, Domenech je navodno tijekom odmora prigovorio Anelki na njegovoj igri na što mu je napadač Chelseaja uzvratio kritikama. Izbornik mu je zaprijetio zamjenom, na što je Anelka eksplodirao:

'J... se, prljavi kurvin sine!'

Nakon toga je Domenech samo kratko izustio:

'OK, izlaziš iz igre.'

U drugom se poluvremenu tako na terenu pojavio Andre-Pierre Gignac, a Meksiko je u konačnici slavio s 2-0, ostavivši Tricolore s malim izgledima za drugi krug.

No, zanimljivo je spomenuti da Anelkin incident nije bio jedini. Naime, nakon utakmice se proslavio i William Gallas. Kada ga je novinar televizije TF1 zamolio za izjavu, Gallas mu je uzvratio - srednjim prstom!