'Ako nas žele pobijediti, morat će jako krvariti!'

Među nogometašima Novog Zelanda vlada velika euforija nakon remija s Italijom...

Jedan od najponosnijih ljudi u nedjelju je u Južnoafričkoj Republici zasigurno bio izbornik Novog Zelanda Ricki Herbert čiji su nogometaši odigrali neodlučeno 1-1 protiv svjetskog prvaka Italije...

Novozelanđani su tako nakon boda protiv Slovaka, u 2. kolu skupine F Svjetskog prvenstva napravili još veće iznenađenje i tako ostali u igri za plasman u osminu finala.

'Ovi dečki jednostavno nastavljaju pozitivno odgovarati na moje zahtjeve. Žalim jedino jer mislim da su neke sučeve odluke bile vrlo čudne danas,' izjavio je Herbert nakon utakmice u Nelspruitu.

Novi Zeland je vodio golom Shanea Smeltza iz sedme minute, a Talijani su konačni rezultat postavili u 29. minuti pogotkom Vincenza Iaquinte iz kaznenog udarca. Kiwiji će za prolaz u drugi krug u posljednjem kolu skupine F morati pobijediti trenutno vodeći Paragvaj, a Herbert je uvjeren da su njegovi igrači sposobni za novo iznenađenje.