Serie A: Cruz odlazi zbog Mourinha; Buffon out do siječnja

Iako je u posljednje dvije utakmice svojim golovima u završnici upravo on Interu donio bodove, sve je izvjesnije kako će argentinski napadač Julio Cruz u siječnju ipak morati potražiti novi klub zbog netrepeljivosti s trenerom Narazzura Joseom Mourinhom.

34-godišnji Cruz je protiv ciparskog Anorthosisa u Ligi prvaka u 81. minuti postigao izjednačujući podogak (3:3) i protiv Udinesea u 92. minuti pobjednički (1:0), no 'ljubavi' između njega i trenera i dalje nema.

Mourinho je Argentinca nedavno uzeo na 'nišan' zbog navodne nediscipline na terenu i kašnjenja na trening, te najavio kako ne želi produljiti ugovor s igračem kojemu u lipnju istječe ugovor.

Cruz bi mogao napustiti Inter već u siječnju, u zimskom prijelaznom roku, a interes za njega već su pokazali Roma i Barcelona.

Argentinac je u 181 nastupu za Inter postigao 75 pogodaka, najčešće ulazeći s klupe u završnoj fazi utakmica, pa ga je 'Gazzetta dello Sport' proglasila 'najboljim svjetskim pričuvnim napadačem'.

A vratar Juventusa i Azzurra Gianluigi Buffon odgodio je svoj povratak na travnjak zbog ozljede mišića do siječnja. Gigi se ozlijedio tijekom prvenstvene utakmice protiv Palerma 5. listopada, a očekivalo se kako će se u prosincu vratiti u momčad.

Na Juventusovim vratima od Buffonove ozljede alazi se Austrijanac Alex Manninger, a Bianconeri su u tom razdoblju upisali četiri pobjede i jedan poraz u prvenstvu, te čak dva puta svladali madridski Real u Ligi prvaka.