ovome se nitko nije nadao

Šok na otvaranju trećeg dana: Južnoamerikanci iznenadili rukometni svijet!

Čile je šokirao Austrijance i rukometni svijet uvjerljivom pobjedom u sklopu 3. kola skupine C Svjetskog prvenstva.

Čileanac slavi pogodak protiv Austrije (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nakon što je izgubio 23 razlike od Danske, Čile je u sklopu 2. kola Svjetskog rukometnog prvenstva 2019. slavio protiv velikog favorita Austrije i upisao prva dva boda na turniru. Iako su gubili na poluvremenu, Čileanci su drugo poluvrijeme dobili rezultatom 18:9 i slavili s ukupnih 32:24.

Braća Feuchtmann izrešetirali su obranu Austrijanaca u nastavku utakmice, te su sveukupno kombinirano zabili 15 od 32 gola reprezentacije Čilea. Šest je pridodao Ceballos, Salinas četiri, a po tri Pavez i Frelijj.

S ova dva boda Čile se vratio u igru za prolaz skupine, odnosno odlazak u drugu fazu natjecanja, no za to mu je potrebna još barem jedna pobjeda protiv Saudijske Arabije i/ili Tunisa.

U susretu 2. kola skupine A Rusija je upisala uvjerljivu pobjedu protiv autsajdera skupine i turnira - Koreje. Bilo je 34:27 za Ruse, koji su u 1. kolu upisali bod odigravši neriješeno protiv Srbije.

Ruse su do pobjede predvodili Šiškarev sa sedam i Šukurinskij sa šest pogodaka.