Na korak do polufinala

Francuska pregazila Srbiju: Samo čudo ih može izbaciti

Hrvatska se nadala da joj Srbija može pomoći uoči zadnjeg kola, ali Francuzi nisu dopustili iznenađenje.

U susretu trećeg kola skupine 1 drugog kruga Europskog prvenstva u ponedjeljak su u Zagrebu rukometaši Francuske očekivano svladali Srbiju sa 39:30 (19:12), čime su praktično osigurali plasman u polufinale.

Srbija je držala priključak do 20. minute prvog poluvremena, a onda je posustala i Francuzi su otišli na odmor sa sedam golova prednosti (19:12). U nastavku to je bilo rutinsko odrađivanje posla od strane svjetskih prvaka.

Kod Francuske najbolji strijelci bili su Luka Karabatić, koji uglavnom igra samo obranu, te Raphael Caucheteux, koji rijetko dobiva priliku zaigrati. Obojica su zabili po sedam golova.

U redovima Srbije Nemanja Zelenović postigao je sedam, a Petar Nenadić šest pogodaka.

Kolo prije kraja drugog kruga Francuska ima maksimalnih osam bodova i pobjede protiv Norveške (32:31) i Švedske (23:17), a u srijedu u zadnjem kolu igra protiv Hrvatske. Francuska može biti u jednom krugu s još dvije reprezentacije s istim brojem bodova: onom sa Švedskom i Hrvatskom, ali tada bi Francuzi da bi ispali morali izgubiti od Hrvatske sa devet ili više golova razlike.