Izravni prijenos utakmice Hrvatska - Austrija pratite na Dnevnik.hr-u od 18.00!

Nova uzbuđenja čekaju nas danas u bečkom Stadhaleu. Čeka nas prvi put atmosfera koja nije nama domaćinska. Večeras će glasniji biti Austrijanci, iako će se čuti i naši navijači kojih će ponovno biti koja tisuća. Čekat će nas i napaljeni domaćin. Austrija je s Eura već izbacila Srbiju, a s Islandom su izvukli spektakularan remi do kojeg su došli stigavši čak tri pogotka zaostatka u posljednjoj minuti utakmice.

Ne smije biti opuštanja iako u glavama igrača sigurno zvoni visoka pobjeda u pripremnoj utakmici Interwetten kupa kada smo slavili 38:29. Treba reći i kako Austrija nikad u povijesti nije igrala na velikom natjecanju. No, sve ti podaci nam se mogu obiti o glavu, kako kaže izbornik Červar. Istina je da su domaćini u euforiji, nemaju što izgubiti, igraju pred svojom publikom, a suci sigurno neće biti protiv njih.

Kada već nemaju svoje, Austrijanci su rukometaše uvezli iz susjednih ili obližnjih zemalja. Tako u sastavu imaju Nijemca (Bauer), Srbina (Marinović), Litavca (Ziura), Poljaka (Abadir), Slovenca (Hojč) i Mađara (Szilagyi). Ako znamo da ih vodi Islanđanin Sigurdsson, onda možemo reći kako se radi praktički o klubu-reprezentaciji. Nekolicina ih igra u Bundesligi, a najveća zvijezda je Wilczynski koji se ozlijedio, no ipak će igrati s povezom na ruci. Opasan je i Szilagy, na kojeg je posebno upozorio Vuković, s kojim igra u Gummersbachu.

Kod nas je na ovom prvenstvu uvijek ista priča. Ako ćemo se kretati šanse za pobjedu su nam velike. Obrana ne smije biti statična, kao ni napad gdje lopta jednostavno mora doći do Štrleka i Čupića na krila. Odlično je što se potpuno vratio Valčić koji nam u obrani puno znači.

Današnji protivnik, kao i svi dosad na Euru, igra 6-0 obranu, no domaćin se ističe i jurnjavom po terenu. Ne staju svih 60 minuta, a kaže Červar, to nama nikako ne odgovara. Zato bi ovo mogla biti još jedna čudna utakmica u kojoj bi Kauboji ipak trebali imati lakši posao nego s Islanđanima.

Izravni tekstualni prijenos pratite na našem portalu od 18.00!