Španjolci razbili Slovence i čekaju kiks Francuza

Španjolska je uvjerljlivom pobjedom nad Slovenijom ostala u utrci za polufinale EP.

Španjolska je u posljednjem kolu skupine II uvjerljiva svladala Sloveniju 40:32 i tako ostala u utrci za polufinale. Slovenci su držali priključak do 15. minute prvog poluvremena, a nakon toga krenuo je raspad sustava. Španjolci su na poluvrijeme otišli s prednošću 20:14. I u drugom poluvremenu obrana Slovenije nije imala rješenja za hitre Španjolce koji su im do kraja zabili 40 pogodaka.

Najefikasniji kod Španjolca bio je Entrerrios sa 11pogodaka, a kod Slovenaca Luka Žvižej sa 9 pogodaka. Španjolci su ovom pobjedom stigli do sedmog boda. Za prolaz u polufinale potreban im je poraz Francuske od Poljske. Slovenija je natjecanje završila kao posljednja u skupini.

U našoj skupini Austrija je u derbiju začelja pobijedila Rusiju 31:30. Rusi su dobro krenuli u utakmicu, vodili 5:2 i to je bilo sve od njih. Austrijanci su na poluvrijeme otišli s prednošću 17:15, i prednost nisu ispuštali do kraja. Rusi su 27 sekundi prije kraja zabili za -1 ali su Austrijanci uspjeli sačuvati prednost.

Najefikasniji kod Austrije bio je Wilczynski sa 6 pogodaka, a kod Rusa Čipurin sa 7 pogodaka.

Tablice i rezultate EP u Austriji možete pogledati OVDJE.