Poljaci prvi osigurali polufinale, Španjolci ostali u utrci

Poljska je prva reprezentacija koja je izborila plasman u polufinale, dok je Španjolska zadržala šanse za prolaz među četiri najbolje pobjedom nad Njemačkom 25:20.

Nakon što su uvjerljivo poraženi od Poljske, Španjolci su za ostanak u utrci za polufinale morala pobijediti Njemačku. Španjolci su odlično otvorili utakmicu, poveli s 4:1, a na poluvrijeme su otišli s velikih +5 (14:9). U nastavku se ništa bitnije nije promijenilo, prednost Španjolaca je samo rasla, u 45. minuti bilo je 21:15. Do kraja utakmice Nijemci su uspjeli smanjiti na pet razlike.

Najefikasniji kod Španjolaca bio je Tomas sa 6 pogodaka, a kod Nijemaca Gensheimer sa 5 pogodaka. Španjolci su ovom pobjedom stigli do petog boda, a u zadnjem kolu sastaju se sa Slovencima. Njemačka kao najneugodnije iznenađenje prvenstva na posljednjem je mjestu sa samo jednim bodom.

U posljednjoj utakmici drugog kola 2. skupine Poljaci su također minimalno dobili žilave Čehe (35-34) i time osigurali polufinale. Golovima Lijewskog i Jureckog odvojili su se kod 33-33 na 35-33 u samoj završnici. Česi su stigli tek smanjiti.

>> Norvežani prokockali meč loptu za Hrvatsku!

>> Raspad Slovenije u drugom dijelu protiv Francuza

>> Hrvatska slavila u dramatičnoj završnici, domaćini divljali!

Karol Bielecki sa sedam je golova bio najbolji u redovima pobjednika. Jednako je toliko na drugoj strani postigao Filip Jicha, najbolji strijelac turnira sa 47 golova.

Tablice i rezultate EP u Austriji možete pogledati OVDJE.