Šok: Impresivni Mađari zaustavili Karabatića i društvo!

Mađari su čak minuti i pol prije kraja imali 2 pogotka razlike ali nisu izdržali...

Veliko iznenađenje su napravili Mađari koji su s Francuskom, aktualnim olimpijskim i svjetskim prvacima, odigrali 29-29. Francuska je imala zadnji napad za pobjedu, ali su neobjašnjivo sporo završavali akciju i ostali bez šuta koji im je mogao donijeti pobjedu. No, veću žal mogu imati Mađari koji su imali 27-23 devet minuta prije kraja, te 29-27 minutu i pol prije kraja.

Karabatić je predvodio Francuze sa sedam pogodaka, a isti broj pogodaka je na drugoj strani postigao Ilyes.

Jednako su, pomalo glupo, dva boda izgubili Islanđani. I oni su imali četiri-pet pogodaka razlike u zadnjem periodu igre, ali su dopustili Srbiji da uzme bod. I taj je ogled završio s istovjetnih 29-29.

Slovenci su sa Nokom Serdarušićem na klupi u C skupini došli do velike pobjede nad Šveđanima (26-25), premda su na poluvremenu gubili 13-7. Luka Žvižej zabio je osam golova iz deset pokušaja.

Tablice i raspored Europskog prvenstva u Austriji pogledajte OVDJE.