Potpuni debakl Srbije, Austrija ih izbacila s EP!

U direktnom dvoboju za ostanak na EP, domaćin Austrija svladala je Srbiju 37:31.

Iako bi većina stručnjaka prije ovog EP Austriju stavilo kao totalnog autsajdera u skupini B, domaćin je stvarno ugodno iznenadio svojim igrama. Nakon što su u skupini namučili Dansku te izvukli bod Islandu, Austrijanci su prošli u drugi krug pobijedivši favoriziranu Srbiju 37:31.

No, početak utakmice pripao je Srbima koji su poveli sa 4:0, pa su vodili i sa 10:6, nakon čega se Austrijanci bude i izjednačuju u 27. minuti na 13:13. Ipak, na poluvrijeme Srbija odlazi s prednošću 18:15. U nastavku Austrijanci se ponovo bude te u 45. minuti odlaze na 2 razlike. Srbija to do kraja nije stigla, prednost je samo rasla u korist domaćina koje je predvodio Szilagy s 9 pogodaka.

Kod indisponiranih Srba najefikasniji je bio Šešum s 8 pogodaka. Austrija će u drugi krug prenijeti jedan bod, a Srbija se vraća kući kao posljednja u skupini B.

Tablice i rezultate prvog kruga Europskog prvenstva u Austriji pogledajte OVDJE.