Island slavi, grubi Poljaci ostali bez bronce

Islandi rukometaši došli su do velike pobjede nad Poljskom u borbi za treće mjesto, rezultatom 29:26...

Poljaci mogu biti razočarani završnicom Europskog prvenstva u Austriji. Iako su jako dobro igrali tijekom cijelog tunira i bili jedan od favorita za titulu, na kraju su ostali bez medalje. Poraz od Hrvatske u polufinalu učinio je svoje. U utakmici za treće mjesto više nisu imali mirnoće i koncentracije, pa je treće mjesto pripalo Islandu.

Odluka o pobjedniku pala je u prvom poluvremenu, u kojem Poljskoj ništa nije polazilo za rukom, a Islanđanima je ulazilo sve. S ogromnom prednošću 18:10 Stefansson i društvo otišli su na odmor.

U drugom dijelu proigrali su Wentini izabranici i u par navrata stigli na dva pogotka zaostatka, no za više od toga nije bilo snage. Fenomenalna reakcija Petterssona dvije minute prije kraja kod 28:26, kada se bacio i izbacio loptu iz ruku Tluczynskom koji je hitao kontru bila je presudna.

U redovima Islanda najbolji su bili pivot Robert Gunarsson, koji je zabio 6 golova uz stopostotni šut, te lijevo krilo Gudjon Valur Sigurdsson s 8 pogodaka. Kod Poljaka je najbolji bio vrata Szmal s 16 obrana, ali ni to nije pomoglo...