Iskreni Balić: Igrali smo jako loše 40 minuta

Nakon vrlo teško osvojenog boda protiv Islanda, hrvatski rukometaši mogu biti sretni krajnjim ishodom utakmice, jer Islanđani su vodili veći dio susreta…

Bez obzira na prikazanu igru, Kauboji su izvukli vrlo vrijedan bod protiv najbolje momčadi iz B skupine. Mučili smo se od samog početka i dopustili protivniku da se razmaše u napadu. No, opet smo se izvukli na srce i agresivniju obranu u nastavku.

'Bod je velik kao kuća. Nismo dobro ušli u utakmicu, a na početku smo izgledali jako loše. Kasnije smo se malo stisnuli i promjenom obrane uspjeli izvući vrijedan bod', rekao je povratnik u momčad Blaženko Lacković za Jutarnji list.

>> Infarktna utakmica: Kauboji uz puno muke do boda s Islandom!

'Mi uvijek moramo zakuhati, ali mislim da s jednom pobjedom idemo u polufinale. Dobro je i završilo kako je izgledalo. Treba nam pobjeda protiv Austrije za ulazak u polufinale, no neće biti lako', izjavio je Vedran Zrnić.

'Igrali smo jako loše 40 minuta i na kraju smo se izvukli borbenošću. Napad je bio strpljiv, ali smo dosta promašivali', objasnio je naš najbolji igrač Ivano Balić.

Hrvatska je ušla u završnicu susreta s minimalnim zaostatkom, a prvi put smo poveli u drugom dijelu nakon pogotka Domagoja Duvnjaka za 24-23. Poslije toga je uslijedila brza igra gol za gol, u kojoj je proigrao baš igrač HSV-a.

'Nismo dobro počeli utakmicu, obrana nam nije funkcionirala i radili smo previše tehničkih pogrešaka. Kasnije smo se malo pokrenuli i počeli igrati bolje, no svejedno moramo dobiti Austriju', zaključio je Duvnjak, koji još uvijek nije proradio na ovom prvenstvu.