Drama: Francuska spašavala bod nakon +6!

U vrlo neizvjesnoj utakmici punoj preokreta Francuska i Španjolska odigrali su neriješeno 24:24.

Španjolci su bolje otvorili utakmicu te u 4. minuti poveli 4:1. No, Francuska se ubrzo vratila, s dva pogotka Sorhainda u nizu smanjuju na 5:4. U 23. minuti na semaforu je pisalo 9:9, a u posljednjih sedam minuta prvog poluvremena obe reprezentacije postigle se tek po jedan pogodak te se na odmor otišlo rezultatom 10:10.

Nastavak su bolje otvorili Karabatić i društvo. Proradio je napad te su Francuzi otišli na 15:11. Imali su Francuzi prednost 18:12 i 20:15 ali Španjolci se nisu predavali. Serijom 6-1 od 48. do 54. minute stigli su do izjednačanja (21:21). Dvije minute prije kraja Tomas je zabio za vodstvo Španjolaca 23:22, uzvratio je Jolie za izjednačenje. Entrerrios je minutu prije kraja ponovno doveo Španjolsku u vodstvu, ali je Jolie 20 sekundi prije kraja poravnao na 24:24. Španjolci su imali posljednji napad za pobjedu ali nisu uspjeli.

Najbolji kod Španjolaca bio je Garcia s 6 pogodaka, a kod Francuza Karabatić sa 5. Španjolska će kao prvoplasirana u skupini D prenijeti u drugi krug 3 boda, a drugoplasirani Francuzi čekaju večerašnju utakmicu Mađarske i Češke. U slučaju pobjede Čeha Francuzi prenose također tri boda, a budu li slavili Mađari, Francuzi prenose 2 boda.

A u direktnoj borbi za prolaz u drugi krug, Njemačka je u skupini C svladala Švedsku 30:29. Prvo poluvrijeme dobili su Nijemci (21:18), a nastavak su obilježile tvrde obrane. Njemačka je na kraju slavila, a bizarno je da je posljednji gol na utakmici postignut tri i pol minute prije kraja!

Kod Nijemaca najefikasniji je bio Jansen sa 7 golova, a kod Šveđana Andersson sa 6. Njemačka će tako u drugi krug prenijeti jedan bod (remi sa Slovenijom), dok Šveđani putuju kući bez ijednog osvojenog boda.

Tablice i raspored Europskog prvenstva u Austriji pogledajte OVDJE.