Francuska sredila Poljake i izborila polufinale

Francuska je svladala Poljsku 29:24 i tako se kao prvoplasirana momčad skupine II plasirala u polufinale EP.

Francuska je prije susreta s Poljskom znala da ne smije izgubiti jer bi u tom slučaju bila tek treća iza Poljske i Španjolske. No, Francuzi su pokazali snagu te su vodili doslovno od prve minute utakmice. Već na polovici prvog poluvremena Francuzi su imali 10:4, a na odmor su otišli s +4 (15:11). U nastavku su Francuzi stalno održavali prednost. Ipak, mala nada za Poljake ukazala se četiri minute prije kraja utakmice kada pogotkom Lijewskog dolaze na samo 2 gola zaostatka (25:23).

No, Francuzi su nakon toga napravili seriju 5-0 i mirno priveli utakmicu kraju. Kod Francuza najefikasniji su bili Narcisse i Sorhaindo sa 6 pogodaka, a kod Poljaka Bielecki s 5. Francuska će kao prvoplasirana u skupini u polufinalu igrati s Islandom, dok će Poljaci igrati s Hrvatskom.

Tablice i rezultate EP u Austriji možete pogledati OVDJE.