Raspad Slovenije u drugom dijelu protiv Francuza

Francuska je tek u drugom poluvremenu slomila Slovence, dok je u našoj skupini Island razbio Rusiju.

U našoj skupini Island je doslovno pregazio nemoćnu Rusiju. Utakmicu su Islanđani odmah otvorili vodstvom 4:0, u 15. minuti već je bilo 10:3. Na poluvrijeme se otišlo s velikih +9 za Island. (19:10). U nastavku su Islanđani ubacili u nižu brzinu te su do kraja samo održavali prednost. Na kraju je završilo 38:30.

Najefikasniji kod Islanđana bili su Gudjonsson i Petersson sa 7 pogodaka, a kod Rusa Čipurin također sa 7 pogodaka .

Island je ovom pobjedom stigao do šestog boda i samo potvrdio da je vrlo izgledan kandidat za polufinale. U posljednjem kolu Island igra s Norveškom.

U drugoj skupini Francuska je svladala Sloveniju 37:28. No, prvo poluvrijeme Slovenija je bila 'u igri', braća Žvižej su sjajno probijala francusku obranu, te su Slovenci na poluvrijeme otišlli s prednošću 18:17. No, Francuzi su u nastavku krenuli silovitije i već u 39. minuti otišli na +4 (24:20). Najzaslužniji za francuski preokret bio je Gigou koji je u tom razdoblju postigao 4 pogotka. Kraj slovenske nade stigao je u 48. minuti kada Francuzi serijom 4-0 odlaze na nedostižnih 30:23.

Najefikasniji kod Francuza bio je Gigou s 10 pogodaka bez promašaja, a kod Slovenije Kavtičnik i Luka Žvižej s 6  pogodaka.

Francuska je ovom pobjedom ostala na vrhu ljestvice sa 7 bodova, u posljednjem kolu igra s Poljskom.

Tablice i rezultate EP u Austriji možete pogledati OVDJE.