Drama: Slovenci stalno vodili da bi jedva iščupali bod

Slovenija je vodila cijelu utakmicu protiv Njemačke a na kraju je osvojila samo bod. Francuska je pak jedva iščupala pobjedu protiv Češke.

Slovenija je nakon pobjede protiv Švedske, imala na pladnju i trijumf protiv Nijemaca. Vodili su izabranici hrvatskog trenera Zvonimira Serdarušića na poluvremenu sa 16-11, pet pogodaka prednosti su imali i u 50. minuti (30-25), ali onda su neobjašnjivo pali i Njemačka je došla do prvog boda na prvenstvu (34-34) s time da je imala i završni napad za pobjedu. David Špiler i Vid Kavtičnik postigli su po sedam pogodaka za Sloveniju, a jednako je učinkovit u njemačkom sastavu bio Christoph Theuerkauf.

Svjetski prvaci Francuzi i dalje se muče s formom. Nakon što su u utorak u 1. kolu skupine D odigrali tek neodlučeno protiv Mađara, u srijedu su u Wiener Neustadtu na jedvite jade svladali Češku s 21-20.

Sami su se doveli u vrlo tešku situaciju, budući da su na poluvremenu imali prednost 16-10, a povećali su je za još jedan gol na početku drugog dijela. No, Česi su potom napravili seriju 7-0 i došli do izjednačenja. Neizvjesna je završnica ipak pripala rukometašima Claudea Oneste, nakon što je Češka u posljednjih minutu i pol promašila dva napada za bod. Pobjednike su s četiri pogotka predvodili Luc Abalo i Daniel Narcisse, dok je Filip Jicha sa šest golova bio najefikasniji kod Čeha.