Danska uništila nadu Srbiji, Vikinzima prvi bodovi

Danska je pobjedom nad Srbijom zadržala stopostotan učinak, a do prvih bodova u našoj skupini stigla je Norveška slavljem protiv Rusa.

Danci su odlično otvorili utakmicu protiv Srbije, te već u 10. minuti imali +4 (7:3). Prednost je u korist Danaca samo rasla, te se na poluvrijeme otišlo sa visokih 15:9. U nastavku ista slika, Danska je samo održavala prednost. Srbija se uspjela pogocima Stankovića i Ilića približiti na samo -3 (26:23) tri minute prije kraja utakmice, ali Danci nisu dopustili iznenađenje te su na kraju slavili 28:23.

Najbolji kod Danaca bio je Eggert sa 10 pogodaka, dok su kod Srbije po 4 gola postigli Šešum, Ilić i Stanković. Ovom pobjedom Danci su ostali prvi na ljestvici sa maksimalna 4 boda, dok je Srbija praktički već sad ispala iz utrke za polufinale. Srbiji visi i plasman u drugi krug, jer u posljednjem kolu u skupini igra protiv neugodnog domaćina Austrije.

U našoj skupini Norveška je stigla do prvog trijumfa pobjedom protiv Rusije 28:24. Većinu prvog poluvremena vodstvo se izmjenjivalo, da bi pred kraj poluvremena Norveška serijom stigla do prednosti od 3 gola (16:13). U nastavku su Norvežani stalno održavali prednost od 2 do 4 razlike.

Najbolji kod Norveške bio je Kjelling sa 8 pogodaka, a kod Rusa Kovalev s 4 pogotka.

Tablice i raspored Europskog prvenstva u Austriji pogledajte OVDJE.