Slijedi borba za zlato s Francuzima!

Hrvatska slomila Poljsku i izborila finale na EP!

Hrvatska je s 24:21 svladala Poljsku i tako osigurala još jedno veliko finale s Francuskom.

Kauboji i dalje jaše. U polufinalu EP Hrvatska je pobijedila Poljsku, moramo reći sasvim zasluženo te ćemo se za zlato boriti s Francuzima. Iako smo na poluvremenu bili u minimalnom zaostatku, sjajna igra u nastavku utakmice donijela nam je pobjedu.

Hrvatska nije najbolje ušla u utakmicu, Poljaci su cijelo prvo poluvrijeme stalno imali prednost od jednog ili dva gola razlike a naš napad nikako nije mogao probiti čvrst poljski bedem. No, iako smo zabili samo 9 golova, Poljaci su na poluvrijeme otišli sa samo +1. Ključne su bile prve minute drugog poluvremena kada je proradio Domagoj Duvnjak koji je s tri gola u nizu donio prednost 12:10, te Hrvatska više nije ispuštala vodstvo. Ponovno je kad je bilo najpotrebnije Alilović skinuo nekoliko zicera, a vrlo važan pogodak zabio je i debitan na ovom EP Vedran Mataija, za 19:16.

Sedam minuta prije kraja utakmice Jurecki je smanjio na 2 razlike (20:18), a onda je Duvnjak s podignutim sudačkim rukama vratio na tri razlike. U sljedećem napadu presjekli smo loptu a Čupić je iz kontre zabio za najvećih 4 razlike. No, uporni Poljaci minutu i pol prije kraja s igračem više ponovno se približivaju (23:21), ali Vuković ponovno sa sudačkim rukama u zraku zabija za konačnih 24:21.

Duvnjak je sa svojih 5 pogodaka u drugom poluvremenu napokon pokazao zašto je najbolji mladi svjetski igrač, a svakako treba istaknuti i Čupića koji je zabio pet od šest sedmeraca sjajnom poljskom vrataru Szmalu (14 obrana). Naš Mirko Alilović skupio je 8 obrana.

Čupić je na kraju postigao šest pogodaka za našu vrstu, po pet puta su poljsku mrežu pogađali Balić i Duvnjak. Jurecki je sa sedam golova bio najistaknutiji pojedinac u Wentinom sastavu.

Hrvatska je na ovaj način osigurala treću medalju na europskim prvenstvima, nakon bronce 1994. u Portugalu i srebra prije dvije godine u Norveškoj. Ukupno je našoj reprezentaciji ovo osmi finale velikih natjecanja, a dosad je tri puta uzimala zlato.

Za Hrvatsku nema odmora, danas u 17:30 sati na rasporedu je još jedan vatreni okršaj s Francuzima koji su u drugom polufinalu uvjerljivo pobijedili Island 36:28.

Tijek utakmice:

24:21 - Vuuuukoooovvviiiiiććććć!!!!! Ponovno ruke u zraku i ponovno zabijamo. Hrvatska je u finalu s Francuskom!!!

23:21 - Jazska je zabio, prije toga Alilović je skinuo zicer u ukrao nekoliko sekundi.

23:20 - Jurecki je smanjio na 3 razlike. 2 minute su do kraja.

23:19 - Baaaaalliiiiić! Sudačke ruke su bile podignute a Balić se othrvao i zabio za velikih 4 razlike manje od 3 minute do kraja.

22:19 - Jurecki je skinuo Paučinu s našeg gola.

22:18 - Ukrali smo loptu Poljacima, a Čupić je zabio iz kontre za velikih 4 razlike malo više od 5 minuta do kraja!

21:18 - Suci su ponovno dignuli ruku zbog neaktivnog napada, a Duvnjak je proparao mrežu.

20:18 - Alilović je dirao loptu, ali šut Jureckog ipak je ušao u gol. 7 minuta je do kraja.

20:17 - Čuuuuuupić! Peti sedmerac je zabio Ivan i vratio na tri razlike.

19:17 - Poljaci su iskoristili isključenje Valčića i smanjili zaostatak.

19:16 - Lijevo krilo Vedran Mataija je dobio prve minute na EP i zabio za velikih tri razlike za Hrvatsku!

18:16 - Suci su podigli ruke za neaktivan napad a Duvnjak zabio za plus 2.

17:16 - Jurecki je ponovno silovito proparao našu mrežu.

17:15 - Prvi pogodak Vukovića, koji je potegao s mjesta i rasparo Szmalovu mrežu.

16:15 - Jaszka je s dva gola zaredom vratio Poljake u igru. Bit će svašta do kraja...

16:13 - Čupić je četvrti put izveo sedmerac, i četvrti put zabio. Hrvatska ima +3, 15 minuta je do kraja!

15:12 - Hrvatska ima najveće vodstvo dosad, Čupić je ponovno zabio iz sedmerca, prije toga Alilović je sjajno obranio Bieleckom udarac.

14:12 - Ponovno imamo igrača više, i plus 2, Zrnić je zabio s krila.

13:11 - Balić je potegao iz prve i iznenadio Szmala, i ponovno smo na 2 razlike.

12:10 - Duuuuuuuvnjaaaaak!!! Sjajan početak drugog poluvremena, nakon što nije zabio gol u prvom dijelu, Duvnjak je zabio sva tri Hrvatske u nastavku, i sad imamo +2.

11:10 - Duuuvnjak! Drugi gol zaredom Domagoja Duvnjaka, Hrvatska ponovno vodi.

10:10 - Sjajno smo otvorili drugo poluvrijeme, konačno je proradio Duvnjak i ponovno smo u egalu.

(9:10 - Poluvrijeme)

9:10 - Imamo igrača više, a Čupić je zabio i drugi sedmerac, 30-ak sekundi je do kraja 1. poluvremena.

8:10 - Jurecki se izvinuo visoko u zrak, na nekih 7 metara, nitko nije ušao u blok, i to je ponovno 2 razlike za Poljsku.

8:9 - Imamo igrača manje, ali Balić je preko poljske obrane ipak uspio zabiti, njegov treći pogodak na utakmici.

7:9 - Vuković je pucao pod očiglednim prekršajem, čak i za isključenje, suci nisu ništa svirali, a Poljaci iz kontre odlaze ponovno na 2 razlike.

7:8 - Balić je sjajno prevario poljsku obranu, i smanjio na minus 1.

6:8 - S igračem više primili smo gol, a prije toga Buntić je napravio probijanje u napadu.

6:6 - Zrnić je sjajno iskoristio pomutnju u poljskoj obrani i ponovno vratio rezultat u egal.

5:6 - Ponovno je obrana previše pustila Bieleckog koji sa 8 metara para mrežu Alilovića.

5:5 - Buntić je iz trka pogodio za novo izjednačenje. Svaka čast za pogodak.

4:5 - U 13. minuti napokon je zabio i Ivano Balić.

3:5 - Najveća prednost Poljaka, Bielecki je zabio nakon što se lopta odbila od našeg bloka.

3:3 - Napokon je lopta prošla do Štrleka koji sigurno buši Szmala.

2:3 - Lijewski je moćnim udarcem ljevicom ponovno izjednačio rezultat, a nakon pogreške naših Bielecki je u polukontri zabio za vodstvo Poljaka.

2:1 - Prvo vodstvo Hrvatske, Valčić se sjajno digao i zakucao loptu u gol.

1:1 - Vori je izborio sedmerac, a Čupić je siguran realizator, tzv. suhim listom prevario je Szmala.

0:1 - Prvi napad za Poljsku i odmah gol, Jurecki je zabio sa crte.

Hrvatska: Alilović, Vori, Čupić, Štrlek, Kopljar, Valčić, Balić
Klupa: Čarapina, Duvnjak, Zrnić, Gojun, Vuković, Buntić, Lacković, Musa, Mataija

Poljska: Sznal, B. Jurecki, Jurasik, Tluczynski, Bielecki, M. Lijewski, Jaszka
Klupa: Wyszomirski, K. Lijewski, Kuchczynski, Jachlewski, Siodmiak, Rosinski, Jurkiewicz, M. Jurecki