Bivši napadač Milana i Barcelone, sada u redovima Flamenga, u Brazilu zabija kao što je nekad to činio u dvjema velikim europskim momčadima.

U susretu brazilskog kupa protiv Mauricia, u kojem su crveno-crni slavili s konačnim rezultatom 3-0, Ronaldinho je proslavio svoj prvi pogodak i to iz akcije.

U 21. sekundi drugog poluvremena, Ronaldinho se probio kroz dva obrambena igrača i na lijepi centaršut Lea Moura udarcem glavom pospremio loptu u protivničku mrežu. Golman Dias ostao je nemoćan pred majstorijom Brazilca.

Ronaldinho je drugi pogodak u Flamengu proslavio na svoj tipičan način, a u slavlju su mu se pridružili i strijelci druga dva pogotka za pobjedu Flamenga, Renato koji je zabio za dva nula u 72.minuti i Negueba u 90.prije zvižduka suca.