VIDEO Vratarski kiks godine: Dobio pacerski gol s centra

Vratar Floride Panthersa Tomas Vokoun neće po dobrome pamtiti dvoboj protiv Phoenixa, jer je u posljednjoj minuti utakmice primio pogodak s centra…

Češki golman uvelike je pridonio bitnoj pobjedi Phoenixa, a pacerski pogodak je odveo goste iz Arizone u produžetak u kojem su iskoristili psihološku prednost.

Česi su, kao i mnogo puta ove sezone, odigrali ključnu ulogu u pobjedi odličnih Phoenix Coyotesa. U gostima je arizonski sastav slavio 4-3 protiv Floride. Radim Vrbata najprije je minutu prije kraja utakmice izjednačio na 3-3, da bi potom zabio ključni gol u raspucavanju penala za konačnu pobjedu Phoenixa.

Strijelac je još u regularnom dijelu bio 23-godišnji centar Martin Hanzal. Zanimljivo, obojica napadača nisu bili dovoljno dobri češkom izborniku Vladimiru Ružički da ih uvrsti u olimpijski sastav.

Četvrtoplasirana momčad NHL lige ovom je pobjedom stigla do sedmoga uzastopnog slavlja u NHL ligi. Radi se o klupskom rekordu. Dosadašnji najbolji doseg momčadi (šest pobjeda zaredom) datira iz sezone 1984/1985, kada je klub još obitavao u Kanadi i zvao se Winnipeg Jets.