Zdravko Mamić u svom stilu, bez imalo zadržavanja ponovno je potvrdio kakva je osebujna ličnost. Sada već kultni striptiz na zagrebačkom aerodromu nakon pobjede Dinama u Amsterdamu neće biti posljednji.
'Nakon tog striptiza prilazile su mi gospođe, dame, i jedna dama u Koprivnici je rekla da bi opet gledala, da joj je bilo jako lijepo. Tako da ako Dinamo ponovno napravi neki veliki uspjeh, recimo u Ligi prvaka, ne bih mogao razočarati obožavateljice, koje bi opet uživale u striptizu', iz prve je ispalio Mamić.
>> Mamić 'pun k'o brod', a lovu iz proračuna traži unaprijed!?
Mamić tvrdi kako mu to nije bilo prvo skidanje, naime skinuo se bezbroj puta u dobrom društvu uz ples i glazbu, a ne bi imao problem ni potpuno se skinuti.
'Nemam nikakvih problema potpuno se skinuti, pa ja sam se skinuo stotinu puta, ritual da s prijateljima trgam košulje je kod mene uobičajen.'Nakon tog striptiza prilazile su mi gospođe, dame, i jedna dama u Koprivnici je rekla da bi opet gledala, da joj je bilo jako lijepo.
Maminjo, britak na jeziku, često je znao svojim igračima podijeliti 'komplimente' poput bahatih, sitih i lijenih stvorenja koji su preplaćeni. No, kaže to je dio sporta i atmosfere. Sam priznaje kako su mu tri stvari najbitnije, ljubav prema Domovini, vjera i Dinamo, zbog čega često znaju raditi emocije.
'Naježio sam se, ja sam samo čovjek, ne stidim se plakati. Pa ne stidim se reći kako sam u mladosti prodavao traperice, vozio konje, prodavao novine...
Mamić je izjavio i da se ispričava svima kojima je nanio bol zbog svog temperamenta, no nije zaboravio naglasiti da je najveći predsjednik Dinama u povijesti.
'Moj klub sljedeće godine slavi 100 godina postojanja. Naša djeca i unučad će čitati da u periodu kad sam ja bio predsjednik Uprave Dinama, da je klub osvojio više trofeja, nego prijašnjih 90 godina ukupno. To je fakt!'
Neizostavno pitanje stiglo je o odnosu s kumom Ćirom Blaževićem. Sam Ćiro često kaže kako je u njihovom slučaju učenik nadmašio učitelja, a prije svega u iznosu zarađenog novca.
'To je lijep osjećaj kad učenik i sin nadmaši svog oca, ali financijski to nisam uspio', opalio je za kraj kontru Mamić.