Novinarka Nove TV treća na svijetu u veleslalomu!

Odlična vijest stiže iz Argentine - na Svjetskom novinarskom skijaškom prvenstvu u Argentini treće je mjesto u veleslalomu osvojila novinarka Nove TV Barbara Štrbac.

Naše su sportašice, ujedno i novinarke, na prvenstvu održanom u Ushuai, glavnom gradu Ognjene zemlje, osvojile ukupno tri odličja i tako potvrdile da Hrvatskoj, kada je sport u pitanju, teško tko može konkurirati. Barbara Štrbac u juniorskoj je konkurenciji osvojila broncu u veleslalomu, a Branka Malnar s Hrvatskog radija srebrnu medalju u veleslalomu i brončanu u kombinacijii i to u kategoriji super seniorki. Branko Škorić se, pak, u skijaškom trčanju plasirao na 10.mjesto.

'Svako ovakvo natjecanje je', rekla je za Dnevnik.hr Barbara, 'vrlo teško'. 'U natjecanju je sudjelovalo 90-ak novinara iz 30 zemalja svijeta i konkurencija je stvarno bila jaka. A ni staza nije bila nimalo laka. Uvjeti su se stalno mijenjali, padao je snijeg, početak staze je bio posebno težak, vrlo strmog nagiba', kaže Barbara koja je na posljednjem natjecanju u Maroku osvojila 4. mjesto, a zbog ovog još većeg uspjeha je, kako je rekla, vrlo sretna.

Ushuai je, inače, grad koji su za prve snježne pripreme prije sezone izabrale brojne reprezentacije pa tako tamo treniraju i neki naši predstavnici, Ana Jelušić, Natko Zrnčić Dim te Tin Široki, a ove je godine bio i poprište 57. zimskog susreta Međunarodnog kluba novinara skijaša.