čehinja se ispriječila

Donna Vekić ostala bez četvrtfinala Moskve

Bio je to njihov prvi međusobni susret, a mlada Čehinja je slavila za sat i 15 minuta igre.

Donna Vekić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Hrvatska tenisačica Donna Vekić nije se uspjela plasirati četvrtfinale WTA turnira u Moskvi nakon što je u susretu 2. kola izgubila od Čehinje Karoline Muchove sa 4:6, 2:6.

Vekić je odlično otvorila meč, već u prvom gemu je napravila break. Međutim, prednost je ispustila u četvrtom gemu kada je 23-godišnja Čehinja izjednačila na 2:2.

gol expired Modrić poslao oštru poruku HNS-u: Oglasio se o promjeni domaćinstva utakmice sa Slovačkom divider

Mlada hrvatska tenisačica još jednom je oduzela servis svojoj suparnici u sedmoj igri za vodstvo 4:3, ali je već u idućem gemu izgubila svoj servis. Prvi vodstvu 5:4 Muchova je napravila još jedan break i nakon 42 minute igre osvojila prvi set rezultatom 6:4.

Muchova je boljom igrom nastavila i u drugom setu. U četvrtoj igri napravila je break za prednost 3:1. Vekić je odmah vratila izgubljeni servis smanjivši na 3:2, ali i još jednom izgubila početni udarac pa je Čehinja povela sa 4:2. Bio je to kraj Donnine priče. Muchova je dobila još dva gema u nizu za konačnih 6:2 u drugom setu.

Vekić je u prvom kolu bila slobodna, dok je Čehinja pobijedila Ruskinju Svetlanu Kuznjecovu 6:2, 6:3.