Poraz Petre Martić

Vekić ostala jedina hrvatska predstavnica u Montrealu: Čeka ju četvrta nositeljica turnira

U 1. kolu WTA turnira u Montrealu Vekić je pobijedila Van Uytvanck, dok je Kasatkina porazila Martić.

Donna Vekić je ostala jedina hrvatska predstavnica na WTA 1000 turniru u kandskom Montrealu, gdje je u 1. kolu svladala belgijsku kvalifikanticu Alison Van Uytvanck, a nakon nje je Petra Martić doživjela poraz od ruske tenisačice Darije Kasatkine koja je slavila sa 7-5, 6-3.

U prvih sedam gemova meča Martić i Kasatkine svaka je igračica po triput oduzimala servis suparnici.

Najbolje rangirana hrvatska tenisačica je još jednom izgubila gem na početnom udarcu kad je trebala prvi set odvesti do odluke u 'tie-breaku'. U drugom setu je Kasatkina napravila 'break' za vodstvo 4-2, a Martić nije dobila priliku za povratak u meč.

Bio je to njihov četvrti međusobni dvoboj, a drugi u ovoj sezoni, u kojem je 24-godišnja Ruskinja došla do druge pobjede u dva seta.

Kasatkina će u drugom kolu igrati protiv Tunižanke Ons Janeur.

Vekić je za uvjerljivu 6-1, 6-2 pobjedu nad Van Uytvanck trebala samo sat i četiri minute igre.

U prvom setu Vekić je četiri puta uzimala servis suparnici koja je u svoja četiri servis-gema uspjela osvojiti tek dva poena. I na početku drugog seta Vekić je oduzela servis Van Uytvanck, da bi kod rezultata 4-2 ostvarila još jedan "break", a zatim prilikom servisa za meč iskoristila treću meč-loptu.

Vekić će u 2. kolu igrati protiv četvrte nositeljice Čehinje Karoline Pliškove koja ju je pobijedila u pet od šest međusobnih dvoboja.

Vekić je slavila samo u njihovom prvom dvoboju, odigranom prije devet godina u kvalifikacijama za US Open.