moglo je i jednostavnije

Martić u maratonu protiv Mladenović izborila polufinale turnira u Istanbulu

Petra Martić plasirala se u polufinale WTA turnira u Istanbulu nakon velike borbe s Kristinom Mladenović.

Petra Martić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Petra Martić plasirala se u polufinale WTA turnira u Istanbulu nakon što je sa 7:6, 4:6, 7:6 slavila protiv Francuskinje Kristine Mladenović u meču s čak 15 breakova! Bio je to treći međusobni ogled ove dvije igračice i druga pobjeda Martić.

Splićanka je dva puta imala break prednosti u prvom setu, ali je pobjednicu ipak odlučio tie-break, u kojem je Martić bila bolja sa 7:4. U drugom setu Splićanka je okrenula zaostatak 0:3 u prednost 4:3 uz servis, ali je potom izgubila tri gema zaredom i ostala bez seta.

Treći set Martić je otvorila breakom i držala prednost do 3:2, kada je tri puta zaredom gubila servis, ali i dva puta oduzimala početni udarac suparnici. U konačnici je novi tie-break odlučio pobjednicu dvoboja, a on je također otišao na stranu naše igračice rezultatom 7:2.

U polufinalu Martić će igrati protiv pobjednice dvoboja između Kudermentove i Gasparjan.