WTA Indian Wells: Titula za Caroline Wozniacki

Caroline Wozniacki, prva tenisačica svijeta, pobjednica je jakog WTA turnira koji se igrao u Indian Wellsu. U finalnom je meču Wozniacki pobijedila Francuskinju Marion Bartoli sa 6-1, 2-6, 6-3...

Wozniacki je nakon dva sata i osam minute borbe tako osvojila drugu WTA titulu ove sezone, kao i četrnaestu u karijeri. Bartoli, pak, zadovoljštinu može osjećati jer će od idućeg tjedna ponovno biti u krugu deset najboljih na svijetu, makar je početak turnira u Indian Wellsu dočekala kao sedamnaesta igračica na svijetu.

Bio je ovo sedmi međusobni meč u karijeri ove dvije tenisačice i Wozniacki sada ima 5-2. No, zanimljivo je da su ove nedjelje prvi puta njih dvije odigrale meč u tri seta. U svakoj od tri dionice finala dogodila se potpuna dominacija jedne od tenisačica, s tim da je, što je najvažnije, u trećem setu Wozniacki stalno bila korak ispred i mogla je dobiti taj set i lakše od konačnih 6-3.

U prvom je setu Bartoli osvojila samo 11 poena, ali i samo tri od 15 na vlastiti servis. No, u drugom je Francuskinja bila suverena na svom servisu. Napravila je dva breaka, a suparnici nije dopustila niti jednu takvu šansu. No, u trećem setu je terenom opet zavladala Dankinja i u konačnici lako trijumfirala.