Dobar nastup

WTA Guangzhou: Martić se nakon poraza u singlu, utješila polufinalom igre parova!

Petra Martić plasirala se u polufinale parova na teniskom WTA turniru koji se ovog tjedna igra u kineskom gradu Guangzhouu.

Martić je s Talijankom Albertom Brianti bila bolja od kineske kombinacije Liang / Tian s 2-1 u setovima.

Nakon što je u prijepodnevnom programu propustila Kineskinju Jie Zheng u polufinale pojedinačne konkurencije, Splićanka Martić iskupila se u igri parova sa svojom partnericom iz Italije Brianti. Hrvatsko-talijanska kombinacija bila je bolja od Kineskinja Chen Liang i Ran Tian sa 5-7, 6-2, 10-8.

Martić i Brianti dobro su držale svoj servis sve do 12. gema prvog seta kada su prvi put popustile što su Kineskinje objeručke prihvatile i naravile jedini break u setu za 7-5. U drugom setu su Martić i Brianti zaigrale puno bolje i uz tri oduzeta (jedan izgubljeni) servisa odvele su meč u odlučujući super tie-break.

U odlučujućem setu hrvatsko-talijanska kombinacija povela je 7-3, ali si je do kraja uspjela zakomplicirati život dopustivši Kineskinjama da se vrate do 9-8. Ali, ipak su svojim servisom uspjele zaključiti meč i plasirati se u polufinale.

Tamo ih čeka tajvansko-kineska kombinacija, Su-Wei Hsieh i Sasai Zheng koje su dan ranije sa 6-1, 6-1 bile bolje od Indonežanke Basuki i Kineskinje Lu.

Podsjetimo, najbolja hrvatska tenisačica ranije je ispala u četvrfinalu pojedinačne konkurencije na istom turniru. Bolja od 20-godišnje Dućanke, 55. tenisačice svijeta i četvrte nositeljice turnira, bila je domaća predstavnica Jie Zheng 1-6, 6-4, 6-3 nakon dva sata i 10 minute igre. Bio je to prvi dvoboj ovih igračica u kojem je 28-godišnja Kineskinja, 83. igračica svjetskog poretka, znala ugrabiti svoju šansu iako je izgledalo da je nadomak poraza.

Martić je, naime, nakon lako osvojenog prvog seta, u drugom setu povela s 4-2. Pritom je u prvom setu bila suočena samo s jednom break-loptom koju je spasila, a u drugom setu je u prva tri servis-gema ispustila tek jedan poen.

No, Zheng je tada krenula s preokretom. Osvojila je pet gemova zaredom, uzela drugi set, a u trećem je napravila break za vodstvo 3-1. Petra Martić je propustila dvije break-lopte u toj dionici.

Martić je imala nešto bolju realizaciju od Zheng i na prvom i na drugom servisu, osvojila je i jedan poen više u meču, ali slaba je to utjeha. Kineskinja je svoje poene bolje rasporedila.