WTA Dubai: Wozniacki i Kuznjecova u finalu

Od ponedjeljka ponovno prva tenisačica svijeta u polufinalu je izbacila Srpkinju Janković, a Ruskinja je bila bolja od Talijanke Pennette...

Dankinja Caroline Wozniacki i Ruskinja Svetlana Kuznjecova igrat će u nedjelju u finalu velikog WTA turnira u Dubaiju, koji se igra za nagradni fond od 2.050.000 dolara.

Wozniacki, koja će sljedećeg tjedna opet preuzeti prvo mjesto na WTA ljestvici, pobijedila je u prvom polufinalu Srpkinju Jelenu Janković 7:5, 6:3 nakon jednog sata i 48 minuta igre. Zanimljivo da je to bio njihov peti meč i tek prva pobjeda 20-godišnje Dankinje. Janković je svakako mogla bolje proći, jer je u prvom setu pri vodstvu 5-3 propustila četiri set-lopte. Imala je 40-0 i još jednu prednost.

"Malo sam previše žurila na tim set-loptama. Ali, i Caroline je u tim trenucima jako dobro odigrala," rekla je kasnije Jelena Janković.

U drugom polufinalu je Svetlana Kuznjecova pobijedila Talijanku Flaviju Pennettu 6:4, 6:4 za 80 minuta igre u meču s 10 breakova. Ruskinja ih je napravila šest, Talijanka dva manje. U oba seta je Pennetta imala break prednosti...

Kuznjecova je dva puta već igrala u finalu Dubaija, ali je oba puta izgubila od tenisačica koje su nedavno otišle u mirovinu, 2004. godine od Belgijanke Justine Henin, a 2008. godine od sunarodnjakinje Jelene Dementijeve.

Wozniacki i Kuznjecova dosad su igrale pet puta. Dankinja je dobila tri meča...