Wozniacki i Zvonarjeva u finalu Dohe

Dankinja Caroline Wozniacki i Ruskinja Vjera Zvonarjeva, prve dvije nositeljice na WTA turniru u Dohi, igrat će u subotnjem finalu…

Wozniacki je u prvom polufinalu projurila do pobjede protiv Francuskinje Marion Bartoli, koju je svladala 6-1, 6-1 za 65 minuta igre. Dobila je Dankinja svoj četvrti meč u šestom susretu s Bartoli. Zanimljivo je napomenuti da je Francuskinja slavila u prethodna dva susreta, ali ovoga puta nije imala nikakve šanse.

Wozniacki je prošlog tjedna u Dubaiju osvojila svoj 13. WTA naslov u karijeri, a za novi će igrati protiv Vjere Zvonarjeve, koja je u daleko neizvjesnijem polufinalu svladala petu nositeljicu, Jelenu Janković iz Srbije sa 6-1, 2-6, 6-4. Zvonarjeva sada vodi s 8-6 u pobjedama nad Janković, s time da je 26-godišnjoj Ruskinji, trećoj tenisačici svijeta, ovo bila peta uzastopna pobjeda.

Janković je u trećem setu kod rezultata 4-4 propustila tri-break prilike. Zvonarjeva je u sljedećem gemu realizirala prvu meč-loptu, nakon jednog sata i 55 minuta igre. Zanimljivo je istaknuti da je Zvonarjeva realizirala break-lopte 5-5, a Janković 3-10.

Zvonarjeva je dosad osvojila deset WTA turnira u karijeri. Protiv Wozniacki je upisala tri pobjede u sedam mečeva. Dankinja je dobila zadnja dva.

Pobjednica turnira u Dohi zaradit će 111.000 dolara i 470 WTA bodova.