Uz 21 pogođeni as

Karloviću ne smetaju godine: Najstariji igrač u Wimbledonu od 1975. prošao u drugo kolo

Hrvatski tenisač, 40-godišnji Ivo Karlović plasirao se u 2. kolo Wimbledona zahvaljujući 6-4, 6-4, 7-6 (4) pobjedi protiv Talijana Andree Arnaboldija u 1. kolu do koje je stigao za samo sat i 40 minuta.

Ivo Karlović (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Karlović je protiv 219. igrača svijeta odlično servirao, imao je čak 72 posto ubačenih prvih servisa te realizaciju od čak 92 posto u takvih situacijama uz 21 pogođeni as. Stoga niti ne čudi kako Arnaboldi nije uspio osigurati niti jednu "break-loptu" tijekom čitavog dvoboja.

S druge strane, Karlović je realizirao dvije od četiri prilike za oduzimanje servisa suparnika. U prvom setu jedinu "break-loptu" naš je veteran osigurao kod rezultata 4-4 i odmah ju iskoristio, dok je u drugom setu kod rezultata 3-3 stigao do 0-40 na servis Arnaboldija te realizirao treću od te tri vezane prilike za "break".

Karlović je inače najstariji igrač u singlu Wimbledona od Kena Roswella 1975. godine te je u dobi od 40 godina i 136 dana izborio drugo kolo, gdje će ga čekati Talijan Thomas Fabbian.