Izgubila prvi set

Najveće iznenađenje u Wimbledonu: "Sretna gubitnica" izbacila braniteljicu naslova

Amerikanka Lauren Davis napravila je najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela natjecanja u All England Club...

Lauren Davis (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Amerikanka Lauren Davis, 95. tenisačica svijeta koja je kao "sretna gubitnica" iz kvalifikacija ušla u glavni turnir u Wimbledonu, napravila je najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela natjecanja u All England Club, gdje je u 2. kolu sa 2-6, 6-2, 6-1 pobijedila je braniteljicu naslova i 5. nositeljicu, Njemicu Angelique Kerber.

Davis je plasmanom u 3. kolo izjednačila svoj najbolji rezultat u Wimbledonu i na Grand Slam turnirima, dok je Kerber prvi put nakon 2013. godine nastup na travi All England Cluba završila prije 3. kola. Amerikanki je ovo bila treća pobjeda u karijeri protiv igračice iz društva Top 10.

Davis je nastavila uspon po WTA ljestvici, nakon što je prošlu sezonu završila na 252. mjestu i prvi put od 2011. ostala izvan kruga sto najboljih tenisačica svijeta na kraju godine. Amerikanka će na novoj WTA ljestvici biti u Top 75, a uspije li pobijediti Španjolku Carlu Suarez Navarro i po prvi put u karijeri se plasirati u osminu finala na Grand Slam turnirima, bit će ponovno u Top 70.

Kerber je slovila kao jedna od favortkinja za trijumf u Wimbledonu, a njezinim putem je umalo krenula i druga tenisačica iz tog kruga, 4. nositeljica Kiki Bertens. Amerikanka Taylor Townsend je imala set, 6-5 i meč-loptu sa servisom protiv Nizozemke, ali nije uspjela doći do 3. kola. Bertens je na kraju slavila sa 3-6, 7-6 (5), 6-2.