Vratio se: Del Potro sa 166. mjesta uzeo Delray Beach

Argentinac Juan Martin del Potro, trenutno tek 166. tenisač na ATP ljestvici, pobijedio je Srbina Janka Tipsarevića 6-4, 6-4 u finalu ATP 250 turnira u Delray Beachu...

Del Potro je na Floridi osvojio svoj osmi naslov u karijeri, ali prvi nakon US Opena 2009. godine. Argentinac koji je propustio gotovo cijelu prošlu sezonu zbog ozljede zapešća, opet igra odličan tenis. Protekla dva tjedna igrao je polufinala u San Joseu i Memphisu, a u Delray Beachu je otišao do kraja.

Sam rezultat finala sugerira da Del Potro i nije imao tako tešku zadaću, ali bilo je upravo suprotno. Tipsarević je u prvom setu poveo s 4-1, ali je skupo platio cijenu vrlo loše realizacije break-lopti. Imao ih je u prvom setu osam, iskoristio je samo jednu. Argentinac je, pak, realizirao obje koje je izborio, te je serijom od pet uzastopnih gemova osigurao prvi set.

U drugom setu je Del Potro napravio break u petom gemu. Tipsarević je i u tom setu imao tri break-prilike, ali niti jednu nije materijalizirao.

Tako je Janko Tipsarević, 52. igrač na svjetskoj rang-ljestvici, izgubio i svoj treći ATP finale u karijeri, nakon Moskve 2009. godine i Hertogenboscha prošle godine. Podsjećamo, Tipsarević je na putu do finala ovog turnira izbacio dvojicu naših tenisača, lanjskog finalista u Delray Beachu Ivu Karlovića u 1. kolu, a nakon toga i Ivana Dodiga u četvrtfinalu. Del Potru je ovo bio 11. ATP finale karijere. Samo tri puta nije bio uspješan.

Inače, bio je ovo drugi meč između Del Potra i Tipsarevića. Argentinac je dobio i prvi, prije dvije godine u Miamiju, također u dva seta.