VIDEO Skandal: Nadal se izderavao na suca iako je znao da nije u pravu!

Rafael Nadal, prvi tenisač svijeta, se pobjedom protiv Tomaša Berdycha 7-6(3), 6-1 plasirao u polufinale ATP Finalsa, a pritom i onemogućio Čeha na putu ka istom cilju...

Berdych je odlično parirao Nadalu tijekom prvog seta koji je bio posve ravnopravan, no apsolutna promjena na terenu se dogodila pri rezultatu 6-5 za Berdycha kada je Nadal servirao za ostanak u prvom setu, odnosno, za tie-break.

Kod rezultata 15-15, a nakon bekhend-dijagonale Berdycha, Nadal je pozvao "hawk-eye" za tu lopticu. No, nekako u istom vremenu je i glavni sudac, Brazilac Carlos Bernardes, promijenio odluku linijskog suca, te dosudio "out".

Uslijedila je rasprava na terenu, a tada je, pak, Berdych pozvao koji je pokazao da je loptica dirala liniju. Poen je stoga dodijeljen Berdychu, a Nadal je nakon toga posve poludio i žučno raspravljao sa sucem. U jednom je trenutku čak i sjeo na svoju stolicu dajući do znanja da ne želi nastaviti igru.

'Nije to bila nikakva pogreška Nadala. Bila je to velika greška suca. Dozvolio je da Nadal s njima priča dvije, tri, nemam pojma koliko minuta. Ja sam čekao i sudac je stvarno morao pokazati autoritet i nekao dati do znanja Nadalu da ovaj ne može raditi što god poželi na terenu. Trebao je Nadal biti kažnjen', rekao je nakon meča Berdych.

Kako god, nakon te drame u O2 Areni je Nadal nanizao šest poena zaredom. Dobio je taj gem za 6-6, a potom poveo s 3-0 u tie-breaku, što se pokazalo presudnim ne samo za prvi set, već i za cijeli meč.