Veliko finale Toronta: Nikad jači Murray protiv gladnog Federera!

Sjajnu je formu Andy Murray pokazao na Rogers Cupu u Torontu gdje brani naslov pobjednika. Ostao mu je još jedan ispit, a on donosi sraz sa Rogerom Federerom...

Podsjetimo, Škot je u polufinalu nakon sat i 44 minute igre sa 6-3, 6-4 pobijedio prvog tenisača svijeta Rafaela Nadala, a nešto kasnije saznao je i protiv koga će braniti titulu. Bit će to nekada prvi, a danas treći tenisač svijeta kojem su trebala tri seta da u polufinalu zaustavi niz drugopostavljenog Srbina Novaka Đokovića. Bilo je 6-1, 3-6, 7-5 nakon dva sata i 22 minute teniske borbe iz koje je Federer izašao kao pobjednik, ali i kao povratnik na drugo mjesto ATP-ove ljestvice. Đoković će od ponedjeljka biti treći.

Murray i Federer sučelit će se dvanaesti puta, a trenutačan omjer pobjeda i poraza na strani je Federera (6-5). Također, genijalni Švicarac, koji u Torontu traži svoju 17. titulu s turnira Masters 1000 serije, ima dobar niz protiv Škota, pobijedio ga je u posljednja tri meča, ali i u tri finala koliko su igrali (Bangkok 2005., US Open 2008., Australian Open 2010.).

Što se polufinalnog meča protiv Đokovića tiče izgledalo je kao da će Federer za manje od sat vremena izboriti pobjedu. Nakon lako dobivenoga prvog seta, poveo je 2-0 i imao 30-0 na suparnikov servis, no Srbin je pronašao načina kako produljiti ogled, ipak ne i kako da ga u potpunosti okrenuti na svoju stranu.

Pobijedili li, pak, Murray Federera postat će prvi tenisač od Andrea Agassija (1995.) koji je uspio obraniti naslov na Rogers Cupu.