Veliki uspjeh: Njirić i Pavić u četvrtfinalu Roland Garrosa!

Odlične vijesti stižu iz Pariza, s juniorskog dijela Roland Garrosa. Hrvatski predstavnici Silvia Njirić i Mate Pavić ostvarili su pobjede u svojim dvobojima osmine finala i plasirali se u četvrtfinale...

Silvia Njirić tako je ponovila prošlogodišnji uspjeh, kada je također igrala među osam najboljih na French Openu.

Njirić je u dvoboju osmine finala pobijedila Francuskinju Amandine Hesse 6-3, 6-3 nakon 87 minuta igre. Pet puta je Hrvatica oduzimala servis suparnici, a dva puta izgubila vlastiti. U prvom setu je Njirić odjurila na 5-1, domaća igračica je osvojila dva gema u nizu, ali je Njirić s novim breakom osvojila set. U drugom je povela s 2-0, Hesse je vratila zaostatak, ali je hrvatska 16-godišnja igračica s breakom u šestom gemu opet stekla prednost. Servirajući kod 5-3, iskoristila je drugu meč loptu.

Za ulazak u polufinale, Njirić će igrati protiv 1. nositeljice, Portorikanke Monice Puiq.

Mate Pavić, 16-godišnji splitski ljevoruki tenisač, ostvario je i treću pobjedu bez izgubljenog seta. Nakon što je u 2. kolu izbacio drugog nositelja, Australca Jasona Kublera uz samo pet izgubljenih gemova, Pavić je u osmini finala pobijedio 16. nositelja, Japanca Yasutaku Uchiyamu 7-5, 7-6(5).

Pavić je držao servis cijeli meč, a Japancu je dopustio samo jednu break-loptu. Sam ih je izborio pet, realizirao jednu, i to u 11. gemu prvog seta. U istoj fazi drugog seta, propustio je tri break-lopte , ali je u tie-breaku nakon rezultata 5-5 osvojio zadnja dva poena u meču.

Pavić, koji trenira u akademiji Boba Bretta u San Remu, u četvrtfinalu će igrati protiv devetog nositelja, Peruanca Duilija Berette.