Veić se iznenađujuće plasirao u drugo kolo Roland Garrosa

Antonio Veić prvi je hrvatski tenisač koji se uspio plasirati u 2. kolo ovogodišnjeg Roland Garrosa. Lošinjaninu je u četvrtom setu meč predao Urugvajac Pablo Cuevas...

Nakon poraza Marina Čilića, Ivana Dodiga i Ive Karlovića, neočekivano je hrvatskom tenisu prvu pobjedu u glavnom turniru na pariškoj zemlji donio trenutno 227. igrač svijeta. Pri Veićevom vodstvu 4-6, 6-3, 6-2, 3-1 Cuevas je shvatio da više ne može nastaviti meč.

Naš je 23-godišnji tenisač tako došao do svoje druge pobjede u glavnom dijelu jednog Grand Slam turnira. Prvu je ostvario prošle godine na Australian Openu, svladavši Austrijanca Daniela Köllerera.

Cuevasu (52. na ATP-ovoj ljestvici) je u ponedjeljak dovoljan bio jedan break za osvajanje prvog seta, no nakon toga je praktički sve bilo u znaku Veića. U četvrtom je gemu drugog seta prvi put oduzeo servis Urugvajcu i mirno priveo tu dionicu meča kraju. U trećem je setu odmah u prvom gemu napravio novi obrat, u nastavku dodao još jedan i došao do značajne prednosti.

I četvrti je set Veić otvorio breakom, no u sljedećem mu je gemu Cuevas uzvratio. Priča se, međutim, nastavila novim Veićevim obratom za 2-1, a ubrzo nakon toga Cuevas se odlučio za predaju.

Veića u 2. kolu očekuje dvoboj protiv 28. nositelja, Rusa Nikolaja Davidenka, s kojim još dosad nije odmjeravao snage.