Veić preokretom izborio 2. kolo Kitzbühela

Lošinjanin je nakon uspješnih kvalifikacija napravio malo iznenađenje u prvom kolu glavnogždrijeba u Kitzbühelu...

Hrvatski 23-godišnji tenisač Antonio Veić nastavlja s odličnim rezultatima na zemljanim terenima u austrijskom Kitzbühelu, koji je ovoga tjedna domaćin ATP 250 turniru.

Nakon što je prošao kvalifikacije, Lošinjanin je u 1. kolu glavnog ždrijeba pobijedio domaćeg predstavnika, godinu dana starijeg Andreasa Haider-Maurera 6-7(3), 6-4, 6-2 nakon dva sata i 23 minute igre. Lijep je to uspjeh za Veića, koji je 196. igrač na svjetskoj rang-ljestvici, dok je Haider-Maurer na 70. poziciji.

Očito je da Veiću Haider-Maurer odgovara, budući da ga je svladao i u prethodna dva ogleda, također na zemlji, 2008. godine u San Benedettu i prošle godine u Ostravi.

U meču s čak 11 breakova, Veić ih je napravio sedam. U prvom setu dva puta je imao break prednosti, ali oba puta kratkog vijeka. Austrijanac je bolje odigrao tie-break prvog seta i glatko ga dobio sa 7-3, ali Lošinjanin nije izgubio strpljenje u razmjenama s osnovne crte.

U prva četiri gema drugog seta niti jedan igrač nije držao servis. Haider-Maurer je dva puta imao break prednosti, ali se oba puta naš igrač odmah vraćao u igru. U destom gemu, pri vodstvu 5-4, izborio je 15-40, dvije set-lopte. Realizirao je drugu odličnim napadom.

Veić je u trećem setu nakon rezultata 2-2 osvojio zadnja četiri gema u meču. Pritom je kod vodstva 4-2 nakon vodstva 40-15 spasio dvije break-prilike svog suparnika.

Veiću je ovo četvrta pobjeda sezone u glavnom ždrijebu nekog ATP turnira. Najbolji turnir odigrao je u Roland Garrosu, gdje je nakon tri kvalifikacijske runde prošao i dva kola glavnog ždrijeba, a u trećem je izgubio od Rafaela Nadala.

U 2. kolu Kitzbühela će Veić igrati protiv 7. nositelja i 33. igrača na ATP ljestvici, Španjolca Marcela Granollersa, koji je na startu eliminirao Talijana Filippa Volandrija 6-4, 6-2 za manje od sat i pol igre. Veić i Granollers dosada nisu igrali međusobno.

Drugi hrvatski predstavnik na ovom turniru, Ivan Ljubičić, koji je postavljen za trećeg nositelja, u prvom kolu je bio slobodan, a u drugom će mu suparnik biti Brazilac Joao Souza, 110. tenisač svijeta. On je u dvoboju dvojice igrača iz kvalifikacija pobijedio Poljaka Jerzyja Janowicza 6-3, 4-6, 7-6(3). Ljubičiću i Souzi bit će to prvi ogled.