Čudesni Đoković nema milosti: Srušen Nadal, više nije 'kralj zemlje'!

Đoković je u finalu Rima odigrao jedan od najboljih mečeva na zemljanoj podlozi u povijesti tenisa!

Čudesna teniska priča se nastavlja. Melbourne, Dubai, Indian Wells, Miami, Beograd, Madrid, Rim. Novak Đoković gazi sve pred sobom i ne zna za poraz ove sezone. Ne može mu više ništa čak ni Nadal na zemlji.

Bio je to drugi veliki okršaj na zemljanoj podlozi ovih velikana. Nakon finala Madrida u kojem je slavio Đoković, dva trenutno najbolja svjetska tenisača ponovo su igrali u finalu velikog turnira u Rimu, također iz Master 1000 kategorije.

U prvom setu gledali smo nevjerojatan tenis i čitav niz briljantnih poena. Đoković je bio taj koji je oduzeo servis protivniku kod 4-3, servirao za set, ali izgubio servis. No, kod 5-4 došao je do set lopte na 30-40 i zatim ju briljantno realizirao i dobio prvu dionicu igre.

Na početku drugog seta Đoković je lako dobio svoj servis, a onda okrenuo 40-0 Nadala i napravio 'break', zahvaljujući spektakularnim izravnim poenima forhendom. No, Nadal je odmah uzvratio. Ipak, kod 4:4 srpski je tenisač obranio svoj početni udarac, a onda silovitom serijom udaraca oduzeo protivniku i priveo priču kraju nakon četvrte meč lopte.

Đoković je igrao čudesno od prvog do posljednjeg poena. Uz briljantne pogotke bekhend dijagonalom, u Rimu je Nadala mučio i forhendom. Također se fantastično kretao. Bio je jednostavno bolji tenisač na terenu i zasluženo mu je pripala pobjeda tjedan dana uoči Roland Garrosa, na kojem će Nadal, sada već polako bivši 'kralj zemlje' također strepiti.