Đoković lako svladao Čilića, Srbija prošla dalje

Hrvatska je doživjela treći, odlučujući poraz u četvrtfinalnom dvoboju Davis kupa protiv Srbije...

Hrvatska nije uspjela na domaćem terenu u Splitu pobijediti Srbiju. Hrvatski tenisači jednostavno nisu bili u dovoljno dobroj formi da bi se suprotstavili opasnom protivniku. Nakon poraza Ljubičića od Đokovića te Čilića i Dodiga u igri parova, treći ključni poraz stigao je u obračunu najboljeg hrvatskog i srpskog tenisača.

Đoković je u Split došao u odličnoj formi, nakon polufinala Wimbledona. Odigrao je u ključnom meču doista kao drugi igrač svijeta, čvrsto i agresivno, dok je Čilić napravio previše grešaka i niti u jednom trenutku nije zaprijetio protivniku.

U prvom setu Čilić je katastrofalno startao i za čas je bilo 5:0 za Đokovića te 15-40. No, naš se tenisač tada probudio, spasio svoj treći servis gem, oduzeo protivniku servis i stigao na 3:5. Međutim, Đoković se nije dao smesti i dobrom igrom u polju osigurao prvi set za Srbiju 6:3.

Ništa se nije promijenilo u drugom setu. Čilić jednostavno nije bio u stanju parirati Đokoviću u polju. Srpski tenisač sjajno se kretao i bolje pogađao, te lako poveo 5:1. No, zatim je upao u probleme i Čilić se vratio na 5:3 i imao servis. Izgubio ga je bez osvojenog poena, uz žestoko razbijanje reketa.

Na početku trećeg seta Čilić je teškom mukom zadržao svoj prvi servis gem, a u sljedećem gemu ga je izgubio. Međutim, borbenost mu se isplatila i anulirao je zaostatak na servis Đokovića u sljedećem gemu. Nažalost, to je bilo sve od hrvatskog tenisača: do kraja meča još je izgubio servis dvaput i Hrvatska je izgubio svoj četvrtfinalni dvoboj.

Đoković je u cijelom meču oduzeo servis protivniku čak osam puta, imao je duplo manje pogrešaka (30-59) i zapravo je prilično lako stigao do pobjede.

Srbija će u polufinalu Davis kupa igrati protiv Češke, dok će Hrvatska ponovo u natjecanje sljedeće godine.