Uspješan povratak: Karlović slavio u 1. kolu Dohe!

Hrvatski tenisač Ivo Karlović pobjedom je otvorio Novu godinu. U susretu prvog kola ATP teniskog turnira u Dohi, Karlović je nakon dva sata igre pobijedio Čeha Lukasa Rosola 7:6 (5), 7:6 (7).

Karlović je prošle sezone odigrao samo devet turnira. Posljednji nastup upisao je još u prvoj polovici svibnja u Madridu, a sada se nakon više od pola godine pauze vratio natjecateljskom ritmu na turniru u kojem je prošle godine zaustavljen u četvrtfinalu od kasnijeg pobjednika Nikolaja Davidenka.

Prvi međusobni meč Karlovića i Rosola, 164. igrača svijeta, trajao je jedan sat i 52 minute. U njemu niti jedan tenisač nije izgubio svoj servis, pa je tako “Div sa Šalate” spasio sedam break-prilika, a istovremeno je propustio realizirati pet šansi na servis Čeha. Zabio je pritom 23 asa.

Oba seta su riješena u trinaestoj igri, a posebno je impresivan povratak Karlovića u tie-breaku drugog seta. Naime, vratio se nakon zaostatka 4-1, a spasio je i dvije set-lopte kod zaostatka 6-5, odnosno, 7-6. U drugom kolu Karlovićev će protivnik biti Nijemac Philipp Kohlschreiber, 31. igrač svijeta i osmi nositelj turnira s kojim ima izjednačen omjer, 1-1.

Podsjećamo, ranije tijekom dana i drugi je hrvatski tenisač u Dohi bio uspješan. Riječ je o Antoniju Veiću koji je savladao Egipćanina Sheriffa Sabryja 3-6, 7-5, 6-0, a protivnik u 2. kolu bit će mu peti nositelj Ernests Gulbis.