Pavić u četvrtfinalu

Uspješan dan hrvatskih juniora u Wimbledonu

Mate Pavić izborio je četvrtfinale, a Donna Vekić ekspresno je odradila meč drugog kola u Londonu...

Nakon što se uspješno plasirao u osminu finala pobjedom protiv domaćeg predstavnika Evana Hoyta, Mate Pavić napravio je korak dalje pobjedom protiv Portugalca Frederica Ferre Silve sa 4-6, 6-4, 6-3.

Za razliku od dan ranije kada je Pavić dominirao od početka susreta, ovog je puta Portugalac preuzeo kontrolu na početku meča i s jednim breakom viška priveo prvi set kraju. Mladi 18-godišnji Hrvat nakon toga ubacuje u brzinu više i okreće meč u svoju korist. Nakon identičnog rezultata kao u prvome setu samo ovog puta u korist Hrvata, Pavić u trećem u potpunosti dominira i sa 6-3 uz dvostruki break riješava ovaj dvoboj. Pavić je imao više neforsiranih pogrešaka od suparnika (25-16), ali i više winnera (28-21). Naš tenisač oduzimao je Portugalcu servis pet puta, a ovaj njemu tri.

U četvrtfinalu Pavić će igrati s japanskim predstavnikom Kaichijem Uchidom koji je s 2-0 bio bolji od belgijskog predstavnika Kimmera Coppejansa.

Malo kasnije svoj posao drugog kola kod juniorki odradila je i Donna Vekić pobjedom protiv češke predstavnice Barbore Krejčikove sa 6-2, 6-4. Vekić je doslovno isprašila Čehinju izgubivši pritom samo devet poena na svom servisu, te nije dozvolila Krejčikovoj nijednu priliku za break. Vekić sada čeka pobjednicu susreta Nao Hibino iz Japana i Julije Putinceve iz Rusije, ujedno i sedme nositeljice. Za pretpostavit je da pravi meč za našu tenisačicu tek slijedi.